Gå på scenen med den ikoniske Fender®-klangen og stilen til Player II Jazzmaster® – en gitar som er klar for scenen, med moderne oppdateringer som gir deg kraft til fremføringen og inspirasjon til spillet.
Player II Jazzmaster utstråler tidløs Fender-sjarm, samtidig som den er tilpasset dagens gitarister. Halsen har en Modern «C»-profil med silkematt urethanfinish på baksiden, utviklet for rask og smidig spillbarhet. Den kombineres med et komfortabelt gripebrett i palisander med 9,5" radius, håndrundede kanter og 22 medium jumbo-bånd. Den konturerte kroppen i or leveres i både tidløse Fender-finisher og helt nye farger hentet frem fra arkivene.
Player Series Alnico V single-coil Jazzmaster-pickuper gir glassklar diskant, musikalske mellomtoner og stram bass, med mer kraft og bitt for en autentisk Fender-klang med ekstra edge. Treveis pickup-bryteren gjør det enkelt å finne alt fra klokkeklar klang fra pickupen ved halsen til det kontante bittet fra pickupen ved broen – og alle nyansene imellom. En Jazzmaster-bro med seks sadler, Mustang-sadler og en vintage-inspirert «flytende» vibratoenhet gir jevn og uttrykksfull vibrato. Mustang-sadlene i belagt messing har en sylinderformet konstruksjon med ett spor, slik at strengene holder seg på plass, samtidig som de gir presis intonasjon og svært stabil stemming. ClassicGear™-stemmeskruene kombinerer vintage-stil med et moderne utvekslingsforhold på 18:1 for jevn, pålitelig funksjon og enklere finstemming.
Player II Jazzmaster er perfekt for å forme din egen klang, med utseendet, klangen og følelsen som bare en Fender kan levere.